Tipy a Odkazy

Sněžka

Sněžka

Sněžka (1603 m. n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Nachází se ve východní části Krkonoš na Hraničním hřebenu. Přes její vrchol prochází česko-polská státní hranice. Na severní polské straně spadají srázy do údolí Lomničky, na jižní české do Obřího dolu. Západní svahy se snižují do Úpské rašeliny a východní klesají v Obří hřbet.


Pramen Labe

Pramen Labe

Pramen Labe je označení místa na hřebeni Krkonoš, pro turistické účely symbolicky upraveného jako počátek řeky Labe. Nachází se v nadmořské výšce přibližně 1 387 metrů na Labské louce, necelý kilometr severozápadně od Labské boudy. Místo patří k nejvyhledávanějším cílům vycházek na české straně pohoří. Jeho význam byl oceňován již roku 1684, kdy je navštívil a požehnal královéhradecký biskup Jan František Kryštof z Talmberka.


Obec Strážné

Horské rekreační středisko Strážné leží přímo v srdci Krkonoš, 6 km od Vrchlabí (směr Špindlerův Mlýn), v nadmořské výšce 800 m n. m. Je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku. Milovníci kolektivních sportů zde naleznou hřiště na malou kopanou nebo tenisové kurty pod širým nebem. Pro zábavu Vašich nejmenších je v centru obce k dispozici krásné dětské hřiště s prolézačkami, skluzavkou, houpačkami a dalšími atrakcemi. V blízkosti hřiště pak hladká asfaltová plocha, vhodná pro jízdu na koloběžce a kolečkových bruslích. www.strazne.eu


Lyžařská škola Strážné XSki

Služby lyžařské školy a půjčovny vybavení pro vás provozujeme více jak 20 let. Za tu dobu se několikrát změnila metodika výuky lyžování, vybavení prodělalo revoluční změny a vše se neustále vyvíjí dále. Jediné zůstává stále stejné, naše snaha o co nejprofesionálnější služby ve všech oblastech. Těšíme se na setkání na sněhu! www.xski.cz


Ski areál Herlíkovice-Bubákov

Lyžařský areál Herlíkovice-Bubákov je na dosah! Skvělé lyžování, lyžařské školy, skipasy online, půjčovna a servis. Těšit se také můžete na tradiční testování nových modelů lyží různých značek, pořádání show s našimi partnery či předváděcí akce rozmanitých produktů. 
www.skibubakov.cz
www.herlikovice.cz


Další zajímavé tipy a odkazy

Kam na běžky – Bílé stopy

Skiareál Špindlerův Mlýn

Lanovka na Sněžku

Hokej HC Vrchlabí

Aquapark Špindlerův Mlýn

Přejít nahoru